İhracat Talepleri İGEME inovasyon hizmetidir.
Ticari istihbaratın temassız ihracat ile bigdatayı işleyerek
masanıza taşıdığı yeni bir vizyondur.
İhracat Talepleri İhracatı Geliştirme Merkezi hizmetidir.

Biz Kimiz : İGEME İhracatı Geliştirme Merkezi

İGEME – İhracatı Geliştirme Merkezi

İhracata dayalı büyüme; ülkelerin hem iç dinamiklerini hem de dünya pazarında marka ve algı değerlerini artırır.
İGEME: İhracatı Geliştirme Merkezi olarak bizler ülkemizin dünyanın tüm ülkelerinde ürün ve hizmet satacak güçte yetenekte olduğuna inanıyor ve bu amaçla çalışıyoruz.

Bu amaçla, İhracatçımızın başarılı olabilmesi amacı ile ihracat aracılık, eğitim, danışmanlık, roadshow, organizasyon ve yayıncılık hizmetleri vermekteyiz. Türk şirketlerini ihracat gelişimine katkıda bulunmak temel görevimizdir. Biz ce Türkiye’nin en büyük sektörü ihracattır. İhracatçılarımızı vatana hizmet eden kahramanlar olarak görmekteyiz.

İgeme – İhracatı Geliştirme Merkezi özel bir girişim olarak felsefesi ihracat için çalışmak olan, yenilikçi, modern ve bilgiye dayalı bir organizasyondur.

İhracat alanında eğitim çalışmaları yapmakta, fuarlar düzenlenmekte, fuarlara katılım sağlamakta, çeşitli yayınlarla etkinlikler desteklemektedir. Ürün – pazar araştırmalarının yapıldığı, çeşitli istatistiklerin oluşturulduğu İGEME’de firma veri bankası sayesinde Türkiye’deki ihracatçı firmaların, KOBİ web sitelerinin, yabancı firmaların ve sektörel şirket adreslerinin kayıtları, yararlanmak isteyen girişimcilere açık olmuştur. Ayrıca İGEME iş fırsatları konusunda ticaretle uğraşanlara rehberlik yaparak, kurumun kimliğini pekiştirmiştir.

Türk İhracat Rehberi, ile Türk ihracatçısının dünya pazarında reklamını yapan İGEME İhracatı Geliştirme Merkezi yayınladığı bu rehberi dünyanın çeşitli yerlerinde dağıtarak Türk ihracatçısına yeni müşteriler bulmak, yeni pazarlar kazandırmak ve Türk markasına katkıda bulunmuştur.

Organize ettiği zirveler ile yıllardır marka olmuş İzmir İhracat Zirvesi  – Gaziantep İhracat Zirvesi – Bursa İhracat Zirvesi – Kayseri İhracat Zirvesi – İstanbul İhracat Zirvesi – Sağlık turizm Vizyon Toplantıları- ihracat ve 2023 yılında 500 Milyar Dolar ihracat projesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

İGEME tüm bu çalışmaların başarılı olması adına Dünya da bir çok farklı noktadan veri akışı ve ihracatçılarımızın başarısı için kamu, özel, kurumun ve danışmanlık şirketlerinin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

İşimiz İhracat Gücümüz Türkiye

Dün Bugün Yarın Daima…

İGEME – İhracatı Geliştirme Merkezi devlet yada kamu şirketi değildir. Amacı konusu ve ruhu ile ihracat kuruluşu olmak dışında hiç bir kişi yada kuruluşla direkt endirekt bir ilişkisi yoktur.

 

EKİP

İHRACAT TALEPLERİ DESTEK EKİBİMİZ

Murat Işık

Kurucu - Genel Müdür

Nazire Sivri

Genel Koordinatör

Kader Deniz

İhracat Talepleri Koordinatör

Atalay Keskin

İhracat Talepleri Koordinatör

Onur Karakaya

İhracat Danışmanı